My Melody Kawaii

6 Eylül 2012 Perşembe

Beastly - Alex Flinn

Kitabı, sevgili vampirellaninguncesi çekilinden kazanmıştım. Beastly çok kısa bir sürede okuduğum bir kitap oldu. Zaten başlarken anlamıştım hemen biteceğini. Kitap bir gençlik romanı hani şu çok kolay okunan, çerez niyetine dediklerimizden. Lise çağındaki gençlerin bayıldıkları türdendi. Kitabı sevdim mi evet sevdim sürükleyiciydi. Günümüze uyarlanmış güzel-çirkin hikayelerinden. Arada böyle kitaplar da okumak güzel oluyor.
 
Arka kapak yazısı:
"Çirkin bir yaratığa dönüşmüştüm.
Aynaya bakakalmıştım. Bir hayvandım artık, tam olarak bir kurt, ayı, goril ya da köpek değil, ama ayakta durabilen, neredeyse insan sayılabilecek ama insan olmayan korkunç bir türün örneğiydim. Ağzımdan köpek dişleri çıkıyordu, parmaklarım pençeleşmişti ve her yerimden tüyler fışkırıyordu. Sivilceli ya da ağzı kokan insanları küçümseyen ben, bir canavara dönüşmüştüm.
Peri masallarından mı bahsettiğimi düşünüyorsunuz? Kesinlikle hayır. Yer, New York şehri. Zaman, günümüz. Bu herhangi bir şekil bozukluğu ya da hastalık değil. Sonsuza kadar bu şekilde bir yaratık olarak- kalacağım, tabii büyüyü bozmanın bir yolunu bulmazsam.
Evet, İngilizce sınıfımdaki kızın bana yaptığı büyüden bahsediyorum. Neden beni gündüzleri saklanan ve geceleri etrafta gizli gizli dolaşan bir canavara dönüştürdü? Size anlatacağım. Size eskiden nasıl yerinde olmak istediğiniz zengin, kusursuz bir görünüşü ve hayatı olan adam Kyle Kingsbury olduğumu anlatacağım. Ve sonra nasıl kusursuz bir… canavar olduğumu
."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder