My Melody Kawaii

26 Eylül 2012 Çarşamba

Zarife - Deniz Kavukçuoğlu

Evet D&R'ın o güzel kampanyasını kaçırmadım, ben de yararlandım. Zarife'nin methini, blogunu ve twitter hesabını takip ettiğim sevgili  kitapdelisigizem den duydum. Gizem şiddetle tavsiye ediyordu, bulun zarifeyi dedi ben de buldum, aldım :)
Kitap için düşüncelerime gelirsek, sıkılmadan çok çabuk okudum kitabı. Kesinlikle çok akıcı. Ama bazı yerlerinde insanı utandırıyor okurken o sayfaları sevmedim. O kadar ayrıntı vermesine gerek yoktu sanki. Gerçi onları anlatmasa Zarife, Zarife olmazdı da ne bileyim.. Şimdi ne diyor bu kız diceksiniz, Okuyun diye fazla ayrıntı vermiyorum yahu :) Zarife ilginç bir kadın herkesin yapamayacağı tercihlerde bulunuyor. Doğruluğu tartışılacak cesur kararlar alıyor. Ahlaki değerler üzerine düşündürdü beni. Okumanızı tavsiye ederim.

Arka Kapak:
"Hep ciddiye alırmış gibi yaptılar. Öyle göründüler. Ne annem babam, ne patronum, ne arkadaşlarım, ne de sevgililerim... Kimse beni can kulağıyla dinlemedi... Dinlemek istemedi... Ama ben herkesi dinledim... Önce annemi, babamı, kardeşlerimi dinledim... Zaten içinde olduğum, yaşadığım, bildiğim sorunlarını anlatıyorlardı bana. Arkadaşlarım, sevgililerim, birlikte olduğum başka erkekler de... Herkesin yaşamı kendince en önemliydi. Ya benim yaşamım, ya benim sorunlarım? "

Deniz Kavukçuoğlu'nun, yayınlandığı günden bu yana okurlardan ve edebiyat dünyasından büyük ilgi gören romanı Zarife'nin yeni baskısı Can Yayınları'nda. Bir genç kızın yaşamın zorlukları karşısında boşluğa yuvarlanışını konu alan Zarife, toplumsal değerleri, kişisel ilişkileri sorgulayan önemli bir çağdaş roman. Kitap için Semih Gümüş şöyle yazmıştı: "Zarife'nin, başından sonuna dek bir solukta, merakla okunabilmesinde yazınsal değerinin de elbette payı var."
 
 
Not: Ayracı şu postumda anlattığım gibi kendi elcezzlerimle yaptığım bir ayraç. Yapar yapmaz  hemen kullandım.. Severek kullandım kii :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder